Preparat do suchej dezynfekcji

Preparat do suchej dezynfekcji

Charakterystyka produktu

Proces dezynfekcji w przypadku preparatu LIDER DEZYNFEKANT polega na osuszeniu i podniesieniu pH legowisk i kojców zwierząt do poziomu, w którym bakterie chorobotwórcze nie rozwijają się. Jest to proces całkowicie naturalny, dlatego preparat ten jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt, szczególnie przydatny do stosowania w rolnictwie ekologicznym. Preparat posiada wysokie właściwości absorpcji wilgoci, dzięki mikrocząsteczkom węglanu wapna.

SYSTEM MICROACTIVE

Opracowana przez nas technologia aktywowania wapna poprzez bardzo drobne mielenie skał dolomitowych, w wyniku czego otrzymujemy aktywne cząstki wapna o wymiarach poniżej 10 mikronów.

 

Wysokie właściwości absorpcji wilgoci, dzięki mikrocząsteczkom węglanu wapna zostały potwierdzone badaniami Wydziału Bioinżynierii Zwierząt.

     

Opakowanie

worek 25kg, big-bag 500kg

Atesty i certyfikaty

Konsystencja

proszek

Dokumenty do pobrania

ULOTKA DO DRUKU Opinia skuteczności - dezynfekant lider Lider_ulotka_badania_DEZYNFEKANT_DRUK

Cechy produktu

 • Hamuje rozwój drobnoustrojów >98%
 • Osusza powierzchnie dezynfekowane >50%
 • Wiąże azot w ściółce >40%
 • Zmniejsza stężenie amoniaku >60%
 • Poprawia mikroklimat
 • Wymiona pozostają suche i czyste
 • Nietoksyczny dla ludzi i zwierząt
 • Zmniejsza zużycie słomy
 • Zmniejszone nakłady na pielęgnację

Właściwości fizyko-chemiczne

Właściwości Jednostka Wielkośc
węglan wapna (CaCO3) [ % ] >90

Wielkość dawek

Rodzaj zwierząt Sposób użycia Dawkowanie Częstotliwość
Bydło Rozsypać równomiernie na legowiskach, szczególnie pod wymionami i w zawilgoconych miejscach obory, a także w kojcach porodowych. Można go również̇ stosować́ na głęboką ściółkę̨, a także w kojcach dla cieląt. 200-300 g/m2 W pierwszym tygodniu 1 x dziennie (do osuszenia powierzchni), później 1-2 x tydzień.
Trzoda chlewna Rozsypać równomiernie na najbardziej zawilgocone części kojca: miejsca oddawania odchodów, pobierania paszy i wody. Produkt może być́ stosowany także na głęboką̨ ściółkę̨. 100-200 g/m2 W pierwszym tygodniu 1 x dziennie (do osuszenia powierzchni), później 1-2 x tydzień.
Prosięta Prosię zaraz po narodzinach oczyszczamy z resztek błon płodowych, a następnie wkładamy pojedynczo do wiaderka z preparatem i obsypujemy nim prosię aż do całkowitego osuszenia. - Do zużycia
Drób Rozsypać równomiernie na ściółkę̨ wokół mat, na gniazda i w najbardziej wilgotnych miejscach pomieszczenia, a także na całość́ ściółki przed wprowadzeniem nowego stada kurcząt lub niosek. 200-300 g/m2 W pierwszym tygodniu 1 x dziennie (do osuszenia powierzchni), później 1-2 x tydzień.
Konie Rozsypać przy wejściu do boksów. - Do zużycia
Kozy/owce Rozsypać równomiernie bezpośrednio na słomę̨. 200-300 g/m2 W pierwszym tygodniu 1 x dziennie (do osuszenia powierzchni), później 1-2 x tydzień.

Ważne inforamcje

 • SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA BADANIAMI
 • MOŻNA STOSOWAĆ U WSZYSTKICH GATUNKÓW ZWIERZĄT